Dlaczego warto grac w szachy

3 powody, dla których warto zacząć grać w szachy

Dodany przez @rook

Pierwszym powodem, dla którego warto zacząć grać w szachy, jest fakt, że jest to świetna rozrywka. Jeśli szukasz czegoś do roboty, szachy są najlepszą grą planszową, ponieważ potrafią zająć Cię na długie godziny. Można też grać w szachy online, aby rywalizować z innymi. Jeśli jesteś rodzicem, który szuka sposobu na zajęcie swoich dzieci, szachy są doskonałym wyborem. Grając w szachy, dzieci uczą się tak wiele, zwłaszcza gdy zaczynają grać w młodym wieku. Zauważysz poprawę w ich logicznym myśleniu, umiejętności czytania i zapamiętywania.

Szachy - gra, która uczy strategii!

Szachy to nie tylko gra, w której dwie osoby siadają i próbują przesunąć swoje figury jak najdalej. Szachy to prawdziwa gra strategiczna, w której trzeba znaleźć najlepszy sposób na wygraną. Jeśli chcesz po prostu miło spędzić czas i nie interesuje Cię doskonalenie gry w szachy, zastanów się nad tym. Szachy to gra, która doskonali logiczne myślenie i rozumowanie strategiczne. Nauczysz się myśleć w sposób o wiele bardziej złożony niż gdybyś po prostu próbował przesuwać swoje figury po planszy.

Szachy - gra, która poprawia pamięć!

Doświadczeni szachiści powiedzą Ci, że gdy zaczniesz grać w szachy, zauważysz ogromną poprawę swojej pamięci. Będziesz w stanie o wiele lepiej zapamiętać diagramy szachowe, ponieważ starasz się zapamiętać wiele informacji naraz. Jest to świetna umiejętność, którą warto mieć w swoim arsenale, zwłaszcza jeśli wykonujesz zawód wymagający zapamiętywania dużej ilości informacji, np. jesteś lekarzem lub prawnikiem.

Szachy - gra, która wyzwala kreatywność!

Szachy to bardzo kreatywna gra, ponieważ aby wygrać, musisz wymyślać różne strategie. Jest to gra, w której nie chodzi tylko o wygraną, ale także o dobrą zabawę. Możesz wyzwać swoich przyjaciół i rodzinę na pojedynki szachowe, które są zawsze przyjemniejsze, gdy grasz przeciwko komuś innemu.


16-06-22

(c) mpj2014.pl