Pierwsza runda mistrzostw szachowych - chlopcy do lat 16

Szachy zmagania na polach bitewnych - C16

Dodany przez @rook

Możliwość zagrania w turnieju narodowym to coś, do czego dąży każdy szachista. Daje to poczucie, że jest się częścią czegoś znacznie większego niż się jest, czegoś, co zostanie zapamiętane na długo i zainspiruje do przekraczania własnych granic. To uczucie nie trwa jednak długo, ponieważ jest się na takim turnieju po raz pierwszy. Trzeba szybko przyzwyczaić się do nowego środowiska i jego zasad, zapoznać się z kolegami z drużyny i przeciwnikami oraz znaleźć sposoby na poprawę.

Wyniki drugiej rundy mistrzostw szachowych dla chłopców do lat 16

Mistrzostwa zostały rozegrane w dwóch rundach: pierwsza runda odbyła się 23 stycznia, a druga 24 stycznia. W obu rundach graliśmy w tym samym składzie. Drużyna zakwalifikowała się do drugiej rundy dzięki wynikom pierwszej rundy, którą wygraliśmy. W drugiej rundzie przegraliśmy z drużyną, którą wcześniej pokonaliśmy w pierwszej rundzie. Oznaczało to, że w trzeciej rundzie mistrzostw musieliśmy grać z drużynami, które były jeszcze silniejsze od nas. Trzecia runda odbyła się 31 stycznia, a my przegraliśmy wszystkie mecze, więc nie przeszliśmy do ostatniej fazy rozgrywek. W pierwszych dwóch rundach graliśmy dobrze, więc byliśmy bardzo rozczarowani naszym występem w trzeciej rundzie.

szachy chlopcy 16

Program drugiej rundy mistrzostw szachowych dla chłopców do lat 16

Program drugiej rundy mistrzostw obejmował dwie rundy, po dwie partie na rundę. W sumie w zawodach uczestniczyło 16 drużyn. Kontrola czasu była standardowa: 30 minut na pierwsze 30 posunięć, następnie 15 minut na kolejne 30 posunięć, a potem dodatkowe 30 sekund na każde posunięcie, przy czym zegar zawsze zatrzymywał się na błędzie.

Turniej rozgrywany był w dwóch etapach. W pierwszym etapie 8 najsilniejszych drużyn kwalifikowało się do drugiej rundy. W drugim etapie cztery najlepsze drużyny przechodziły do fazy finałowej zawodów.

Zapowiedź drugiej rundy mistrzostw szachowych dla chłopców do lat 16

Druga runda mistrzostw chłopców do lat 16 w szachach została ogłoszona 1 maja 2019 r., a runda finałowa odbyła się 3 maja. Wszystkie partie zostały rozegrane w soboty z kontrolą czasu 5 minut na posunięcie i kontrolą czasu blitzu, jeśli wynik partii jest nadal remisowy (szczegóły w programie). Turniej rozgrywany był w dwóch etapach. W pierwszym etapie dwóch zawodników rozegrało dwumecz błyskawiczny, a zwycięzca został wyłoniony po tej pojedynczej partii. Następnie, w drugim etapie, zawodnicy rozegrali sześć rund szachów za dwa punkty. W turnieju wzięło udział ponad 100 najlepszych polskich szachistów.

W pierwszej rundzie uczestnicy zostali podzieleni na osiem grup, a wszyscy zawodnicy grali przeciwko sobie w swojej grupie. W pierwszym etapie było osiem grup, a do ustalenia rankingu wykorzystano wyniki czterech pierwszych rund. Następnie uczestnicy rundy pucharowej rozegrali dwumecz błyskawiczny. Zwycięzcy rundy pucharowej mieli szansę zagrać w finale turnieju.


07-05-22

(c) mpj2014.pl