Transmisja mistrzostw szachowych D18

Transmisja mistrzostw szachowych D18

Dodany przez @rook

O wydarzeniu

Tegoroczne Mistrzostwa Szachowe będą transmitowane z Warszawy w dniach od 7 do 22 sierpnia 2017 roku. Impreza organizowana jest przez Polski Związek Szachowy i odbędzie się w hotelu Bristol. Całkowity fundusz nagród wynosi 30 000 zł, a łączna liczba uczestników to około 1350 osób. Pierwsza runda odbędzie się w czwartek, 19 lipca o godz. 11:00 czasu lokalnego (GMT+01:00). Wszystkie mecze pierwszej fazy grupowej rozpoczną się jednocześnie na stronie www.iccf-chess.com/ oraz w oficjalnej aplikacji "Chess Today" (Android i iOS). Następnie fani szachów będą mogli śledzić wszystkie mecze na żywo za darmo za pośrednictwem Lichess lub ChessVibe.

Terminarz i zestawienie par na I rundę

Pierwsza runda Mistrzostw Polski w Szachach zostanie rozegrana 19 lipca 2017 r. w godzinach 11:00 - 12:00. Turniej odbędzie się w hotelu Bristol w Warszawie. Pierwsza runda składa się z szesnastu partii. Zawodnicy, którzy zajmą pierwsze i drugie miejsce w pierwszej grupie, zostaną połączeni w pary w drugiej rundzie.

Wyniki rundy 1

Podobnie jak w roku ubiegłym, w pierwszej rundzie Mistrzostw Polski w Szachach średni ranking uczestników wynosił 2185, a górna granica 2695. W I rundzie wystąpiło 8 zawodników z rankingiem powyżej 2500, z których najwyższym był GM Peter Leko, mający doświadczenie z ponad 300 turniejów międzynarodowych. W partii Kruszynski vs Gajcy białemu GM Macieja Gajcego udało się pokonać czarnego GM Piotra Kruszyńskiego remisem. Zwycięzcą pierwszej rundy został IM Artur Danielian, który wygrał dwie partie (z rankingiem 2475). Pozostałe dwie interesujące partie to Krasenkow vs Leko oraz Gajcy vs Kruszynski. Pierwsze dwie rundy Mistrzostw Polski pokazały, że na aktualnej liście rankingowej jest wielu silnych zawodników.

Terminarz i kojarzenie par na rundę 2

Druga runda Mistrzostw Polski w szachach zostanie rozegrana 26 lipca 2017 r. w godzinach 11:00 - 12:00. Uczestnicy drugiej rundy są łączeni w pary na podstawie wyników uzyskanych w pierwszej rundzie. Uczestnicy drugiej rundy są dobierani w następujący sposób: dwaj gracze, którzy zajęli pierwsze i drugie miejsce w pierwszej grupie, są dobierani w drodze losowania w celu kontroli czasu; kolejni dwaj gracze to ten, który wygrał swoją grę, oraz ten, który uzyskał remis w poprzedniej rundzie. Zwycięzca drugiej rundy dołączy do dwóch graczy, którzy wygrali pierwszą rundę, w następnej rundzie.

Wyniki rundy 2

Druga runda Mistrzostw Polski odbyła się między 11:00 a 12:00 26 lipca 2017 r. Uczestnikami ponownie byli Biali i Czarni, ale lista rankingowa była inna niż w pierwszej rundzie. Zwycięzcą II rundy został IM Artur Danielian, który wygrał dwie partie i uzyskał jeden remis. Pozostałymi dwoma uczestnikami II rundy byli GM Maciej Gajcy i Piotr Kruszynski. Druga runda mistrzostw po raz kolejny pokazała, że na liście rankingowej nie brakuje silnych zawodników.

Terminarz i rozstawienie par na resztę turnieju

Ostatnia runda Mistrzostw Polski w Szachach zostanie rozegrana 9 sierpnia 2017 r. w godzinach 11:00 - 12:00. Uczestnicy ostatniej rundy są kojarzeni na podstawie wyników drugiej rundy: zwycięzca drugiej rundy zagra z przegranym drugiej rundy, a przegrany drugiej rundy zagra ze zwycięzcą drugiej rundy. Zwycięzca zdobędzie tytuł Mistrza Polski w Szachach i złoty medal. Zwycięzca Mistrzostw Polski w Szachach otrzyma nagrodę w wysokości 30 000 zł.

Klasyfikacja końcowa

Klasyfikacja końcowa Mistrzostw Polski zostanie ustalona w następujący sposób: I miejsce - 10 pkt; II miejsce - 8 pkt; III miejsce - 6 pkt; IV miejsce - 4 pkt; miejsca 5-8 - po 2 pkt. Mistrz szachowy zostanie wyłoniony na podstawie dwóch partii z wynikiem 2:2. Zwycięzcą zostanie osoba, która uzyska najlepszy wynik w tiebreaku. Tiebreak będzie rozgrywany według następującego systemu: przerwa 25 posunięć + 5 minut, następnie 10 posunięć + 10 minut, następnie 5 posunięć + 5 minut, następnie 2 posunięcia + 2 minuty, następnie 1 posunięcie + 2 minuty. Zwycięzca tiebreaka zostanie szachowym mistrzem Polski na rok 2017.


15-03-22

(c) mpj2014.pl