Transmisja mistrzostw szachowych D16

Transmisja mistrzostw szachowych D16

Dodany przez @rook

Mistrzostwa Świata w Szachach rozgrywane są co dwa lata, a w tym roku odbędą się w Krakowie. Będzie to bardzo interesujący turniej, ponieważ bierze w nim udział czterech silnych arcymistrzów, którzy wygrali wiele partii na różnych turniejach. Ceremonia otwarcia rozpocznie się we wtorek, a wszystkie mecze będą rozgrywane w środę i czwartek. Mecze zakończą się w piątek i sobotę. Ostatni dzień zawodów jest zarezerwowany na tie-breaki.

Runda pierwsza

Zaczniemy od pierwszej rundy turnieju dla 8 graczy, który odbył się we Wrocławiu. Była to bitwa partii otwartych i obaj gracze powinni mieć dobre wyczucie stylu gry drugiej strony. Svidler grał z G. Hindusem, a Jakovenko z G. Anglikiem. Obie strony miały różne wyniki, a ten, kto lepiej oceniał pozycję, mógł wygrać partię. Jakovenko grał białymi, a Svidler czarnymi.

Svidler grał z G. Hinduską, a Jakovenko z G. Angielską. Obie strony miały różne wyniki, a ta, która lepiej oceniła pozycję, mogła wygrać partię. Jakovenko grał białymi, a Svidler czarnymi. W pierwszym ruchu czarne zagrały Smoka, a w drugim Smoka. Gra toczyła się dalej z wieloma różnymi kontratakami i ciekawą końcówką. Jednak pozycja czarnych nie była zbyt dobra i białe wygrały partię. Po partii Jakovenko powiedział: "To była bardzo interesująca gra. Obie strony miały równą ocenę. Gdyby czarne zagrały trochę lepiej, to by wygrały".

Runda druga

Druga runda została rozegrana we Wrocławiu. Ponownie widzimy jednego z najsilniejszych graczy świata, Anisha Giriego z Holandii, grającego czarnymi przeciwko mniej znanemu graczowi, Jakovenko. Giri grał Nimzo-Indianem, a Jakovenko Indianą Królowej. Giri zagrał nietypowy wariant i wygrał partię.

Giri zagrał Nimzo-Indiana, a Jakovenko Indianę Królowej. Giri zagrał nietypowy wariant i wygrał partię. Gra rozpoczęła się od bardzo ciekawej struktury pionków centralnych. Białe próbowały grać Nimzo-Indianem, ale pozycja czarnych była lepsza. Po tej partii Jakovenko powiedział: "Gra przez długi czas była wyrównana. Potem próbowałem wykonać kilka niezrozumiałych ruchów, a Giri zagrał swój typowy ruch."

Runda trzecia

Trzecia runda została rozegrana w Warszawie, a główną atrakcją był ponownie Giri przeciwko Jakovenko. Tym razem gra toczyła się w partii francuskiej, która jest jednym z najpopularniejszych otwarć mistrzostw świata.

Giri grał Francuzem, a Jakovenko Ruy Lopezem. Francuz to jedno z najpopularniejszych otwarć mistrzostw świata. Giri grał Francuzem, a Jakovenko Ruy Lopezem. Francuz to jedno z najpopularniejszych otwarć w mistrzostwach świata. Partia rozpoczęła się od nietypowego posunięcia, które wywołało wiele dyskusji na kilku forach szachowych. Białe zagrały Indianę królowej, a czarne Indianę króla. Gra toczyła się dalej z wieloma ciekawymi motywami taktycznymi, aż w końcu pozycja białych stała się lepsza. Po partii Giri powiedział: "Myślę, że jest to najsilniejszy zawodnik na świecie. On wie, jak skomplikować grę i jak wykonywać skomplikowane kontrataki."

Runda czwarta

Runda czwarta odbyła się we Wrocławiu i była to ostatnia runda pierwszej połowy turnieju. Zawodnicy ponownie grali w otwarte gry.

Mamedyarov grał z Obroną Francuską, a Carlsen z Angielską. Obrona francuska jest jednym z najpopularniejszych otwarć mistrzostw świata. Mamedyarov grał z Obroną francuską, a Carlsen z angielską. Obrona francuska jest jednym z najpopularniejszych otwarć mistrzostw świata. Była to bardzo ciekawa gra z wieloma motywami taktycznymi. Po meczu Mamedyarov powiedział: "To była bardzo interesująca gra. Widać było, że Carlsen jest bardzo silnym zawodnikiem".

Tie Breaks

Tie-breaki są rozgrywane w następujący sposób. Kolejność tie-breaków jest ustalana z góry. Są to:

  • Gra w szachy + 2 (3+2)
  • Turniej szachowy + 3
  • Turniej szachowy + 4

03-03-22

(c) mpj2014.pl