Pierwsza runda mistrzostw szachowych - dziewczyny do lat 18

Dziewczyny do lat 18 na turnieju szachowym juniorów

Dodany przez @rook

Szachiści z całego świata w ramach treningu biorą udział w turniejach szachowych. Ale nawet jeśli nie jesteś zawodowym szachistą, warto regularnie brać udział w turniejach szachowych. Dzięki nim można doskonalić swoje umiejętności, poprawić styl gry i poznać innych szachistów w nieformalnej atmosferze.

Turniej szachowy dla juniorów to kolejny dobry sposób na poznanie gry w szachy w młodym wieku. To także świetna okazja dla dziewcząt poniżej 18. roku życia, by spotkać się i zagrać z innymi dziewczętami w ich wieku, a nie z grupą dorosłych mężczyzn, którzy mogliby czuć się przez nie zagrożeni! Jak to jest być jedną z niewielu kobiet na turnieju szachowym?

Rozgrywki pierwszej rundy mistrzostw szachowych

Pierwsza runda mistrzostw szachowych jest najsilniejszą rundą każdego turnieju. Grają w niej najlepsi zawodnicy z lokalnej społeczności szachowej, próbując zdobyć tytuł mistrza swojego stowarzyszenia szachowego. Pierwsza runda może być szachową wersją męskiego turnieju tenisowego Wimbledon - gracze ubrani są na biało-niebiesko, a publiczność na biało.

W pierwszych rundach turniejów szachowych zazwyczaj pojawiają się wielkie nazwiska. W pierwszej rundzie mistrzostw szachowych na Filipinach mistrzyni świata kobiet Hou Yifan zmierzyła się z najlepszymi miejscowymi graczami. W Australii Zachodniej w pierwszej rundzie grał najlepszy zawodnik z danego stanu. Na Filipinach Hou grał z kapitanem drużyny kobiet, a kapitan drużyny mężczyzn grał przeciwko niemu.

szachy dzewczeta

Wyniki pierwszej rundy mistrzostw szachowych dla dziewczyn

Pierwsza runda mistrzostw w szachach zazwyczaj nie jest nagrywana, a wyniki nie są ogłaszane. Jednak w pierwszej rundzie zwykle rozgrywa się bardzo emocjonujące partie. Kiedy ogłoszono wyniki pierwszej rundy mistrzostw Filipin w szachach, okazało się, że mistrzyni świata kobiet Hou Yifan przegrała już w pierwszej rundzie!

Wyniki pozostałych partii pierwszej rundy ogłoszono w następnym tygodniu. Na przykład, dwie partie drugiej rundy pomiędzy dwoma filipińskimi zawodnikami zostały rozegrane i ogłoszone tydzień po pierwszej rundzie. Zwycięzcy i przegrani decydowali o tym, czy odbędzie się trzecia runda, w której zagra czterech najlepszych graczy z pierwszej rundy. Zwycięzcy drugiej rundy byli ogłaszani w następnym tygodniu, następnie wyniki trzeciej rundy były ogłaszane w następnym tygodniu, a ostateczne wyniki pierwszej rundy były ogłaszane w następnym tygodniu.

Dziewczyny do lat 18 zagrały pierwszą rundę mistrzostw szachowych

Dziewczęta poniżej 18 roku życia rozegrały pierwszą rundę mistrzostw Stanów Zjednoczonych w szachach. W tej rundzie jedna drużyna grała przeciwko drugiej, a w sumie rozegrano sześć partii. Dziewczęta zwykle grają z przeciwnikami na poziomie lokalnym, więc często są to początkujące i niezbyt dobre szachistki. Dziewczynki mogły być jednak zadowolone, że grają z najlepszymi szachistkami świata. Na przykład, jeśli drużyna dziewczynki wygrałaby pierwszą partię z mistrzem świata, byłaby bardzo dumna. Gdyby jej drużyna wygrała drugą partię z mistrzem świata, nadal byłaby dumna. Gdyby jednak jej drużyna wygrała dwie pierwsze partie z mistrzem świata, byłaby jeszcze bardziej dumna!


19-05-22

(c) mpj2014.pl