Regulamin mistrzostw juniorow w szachach

Przeczytaj regulamin mistrzostw szachowych przed wzięciem udziału

Mistrzostwa szachowe juniorów to z pewnością jedno z większych wydarzeń. To właśnie podczas tego turnieju, młodzi zawodnicy mogą mierzyć się ze sobą i walczyć na zasadach fair play o to, by zdobyć upragnione pierwsze miejsce. Warto jednak wiedzieć, że każdy turniej i każde wydarzenie absolutnie odbywa się na określonych zasadach. Wobec tego jaki jest regulamin mistrzostw juniorów w szachach?

Kto może wziąć udział w mistrzostwach juniorów w szachach błyskawicznych?

Mistrzostwa juniorów w szachach nie są przeznaczone dla absolutnie każdego zawodnika. Jak sama nazwa wskazuje, prawo do udziału w tym turnieju mają juniorzy. Są to osoby, które nie przekroczyły 18 roku życia. Mistrzostwa juniorów w szachach są przeznaczone dla ludzi młodych i pełnych pasji. By wziąć w nich udział oczywiście trzeba mieć również udokumentowane osiągnięcia w tej dziedzinie sportu. Najważniejsza jednak od zawsze była i będzie pasja oraz samo zaangażowanie.

Jakie są przewidziane nagrody dla zwycięzców mistrzostw juniorów w szachach błyskawicznych?

Juniorzy, którzy zdecydują się na wzięcie udziału w turnieju szachowym mogą oczywiście liczyć na nagrody. Przede wszystkim dla każdego z uczestników przewidziane zostały nagrody pamiątkowe. Niemniej jednak tylko najlepsi z najlepszych mogą liczyć na zdobycie nagród głównych. Dla zwycięzców przewidziane zostały zarówno nagrody pieniężne jak i rzeczowe. By się przekonać, co dokładnie zostanie podarowane zwycięzcą, warto się zapisać na turniej i spróbować stać się najlepszym, młodym szachistą.

Jakie są zasady turnieju szachowego juniorów?

Zasady turnieju szachowego dla juniorów są dość proste. Każdy uczestnik rozgrywa odpowiednią ilość partii szachowych w systemie każdy z każdym. Następnie najlepsi z nich- zwycięzcy mierzą się ze sobą w ostatecznym pojedynku szachowym, który ma za zadanie wyłonić absolutnie najlepszego szachowego juniora w całym kraju. Warto więc zapisać się już dziś i stanąć do walki na szachowym polu, a także powalczyć o tytuł najlepszego!

(c) mpj2014.pl